Workshopy Červenec 2018

21.7. a 22.7. 2018 v Praze

Vážení přátelé, jmenuji se Lukáš Dvořák a rád bych Vás osobně pozval na svůj nový workshop.
Vracím se na pár dní do České republiky z největších módních metropolí na světě a rád bych Vám předal informace, které jsem se na těchto cestách dozvěděl a naučil. Právě proto jsem se rozhodl pro Vás připravit takový koncept workshopu, který jsem doposud nepořádal. Půjde o rozsáhlejší dvoudenní workshop, kdy budete mít možnost se sami rozhodnout, která část workshopu Vás zajímá.

Módní fotografie se neustále vyvíjí, důležitost pózy ustupuje a do popředí se dostává koncept a to, co chcete editorialem říci. Moderní módní fotografie bourá zašlé kompozice a způsoby práce. Koncept je základním stavebním kamenem editorialu a bez něho se dnes editorial neobejde. Ukážeme si několik konceptů a probereme si, co je na nich důležitého a jak by měl být koncept připraven, aby každý člověk ve vašem teamu pochopil celou myšlenku a náladu focení. Sami uvidíte, jak správné sestavení těchto kroků pozitivně ovlivní Vaši práci.

Klasická krása modelky ustupuje před osobností a nekonvenční krásou. Casting by se měl stát základem vašeho portfolia, jelikož člověk, kterého fotíte je tím, kdo prodává Vaši práci. V této době není podmínkou mít v editorialu modelku z agentury, můžete najít zajímavé lidi na ulici, kteří Vám do konceptu zapadnou ještě mnohem lépe. Důležité je porozumět jejich osobnostem a začlenit je do editorialu, tak aby ho oni definovali, a vy je skvěle zachytili.

Stavba editorialu musí být dynamická, tudíž se snažíme proplétat osobnosti lidí, materiály, architekturu, dynamické pohledy, klidné záběry… Černobílou střídáme s barevnou fotografií a snažíme se i kombinovat interiér a exteriér.

 

 

 

Průběh workshopu:

První den:

1). Provedu Vás počáteční teorií módní fotografie, současných trendů aj. A poukážu na chyby, kterých se současní fotografové dopouštějí. A také si řekneme, jak vytvořit editorial s malým rozpočtem.

2). Sestavíme vhodné i nevhodné moodboardy (koncepty), které jsou stavebním kamenem módního editorialu.

3). Ukážeme si, jak je důležitá práce týmu, který je pro konečný výsledek editorialu stejně důležitý, jako samotný fotograf.

4). Vyfotíme si malý dynamický editorial se skupinkou modelek a modelů v exteriéru i interiéru, kdy uvidíte, jak pracovat s více lidmi najednou a jak vypadá celý proces editorialu.

5). BONUS = Máte možnost si přinést 5 svých fotografií a na konci workshopu si o nich můžeme popovídat, popřípadě najít chyby. Rád Vám dám malou radu, co pro příště vylepšit :))

Druhý den:

Druhý den se budeme zabývat zpracováním fotografií našeho editorialu z prvního dne a ukážeme si moderní postupy ve Photoshopu, které se na první pohled zdají složité, ale ve své podstatě se dají jednoduše osvojit. A pokusím se Vám ukázat, že častokrát je méně více.

1). Rozvržení a plán retuší

2). Vyvolání fotek v Lightroomu – vyvážení barev, využití lokálních nástrojů pro kontrast, obecné nástroje, které Lightroom nabízí

3). Zpracování barevné fotky ve Photoshopu – vyvážení barev, saturace, lokalizace saturace, využití různých barevných režimů (CMYK, LAB)

4). Zpracování černobílé fotky ve Photoshopu – různé převody do černobílé, využití barevných kanálů, odlišná práce s kontrastem

5). Retuše – pleti, vlasů, oblečení, prostředí

6). Color grading – finální barevné zpracování

7). Typy a triky

8). Konzultace a otázky

 

Možnosti registrace:

Jak už jsem zmiňoval, tentokrát máte možnost se zúčastnit workshopu podle svých potřeb, jelikož Vám nabízím tyto možnosti:

OBA DNY (Focení editorialu + postproces) = 8500 KČ

POUZE EDITORIAL = 6000 KČ

POUZE POSTPROCES = 4000 KČ

 

Termín konání

Editorial 21.7.2018  s Postprodukce 22. 7. 2018

 

Místo konání

Praha – bude upřesněno

V případě zájmu se prosím registrujte zde: