top of page

WORKSHOP NA TÉMA KREATIVNÍ  MÓDNÍ FOTOGRAFIE 

Workshop 13.4. 2024

Vážení přátelé, rád bych vás pozval na svůj workshop, který bude tentokrát na téma módní fotografie a práce s modelkou. Za posledních 12 let jsem udělal několik různých workshopů, na kterých jsem přiblížil mnoho studentů tajům fotografie, zároveň jsem se na nich sám naučil, co je dobré studentům sdělit a jakou formou. Vytvořil jsem workshop, který je plný užitečné teorie a samozřejmě i praxe. Musím také zmínit, že jsem své zkušenosti v módním průmyslu nabíral 19 let, a to převážně v zahraničí. Žil jsem a pracoval v Miláně a v New Yorku. Fotografoval jsem pro magazíny, jako Vogue, Vanity Fair, Harpers Bazaar, Elle, L’Officiel, Marie Claire, Flair a další.

 

Na workshopu si budeme povídat o tom, jak je fotografie komplexní dílo, které zcela jistě nezávisí pouze na vás. Každý aspekt fotografie je důležitý a pokud jsou všechny aspekty kvalitní, pak je výsledná fotografie skvělá. Za vaší fotkou stojí tedy i velmi kvalitní tým dalších lidí, jako jsou vizážista, stylista, asistent nebo třeba i kreativní direktor. Výběr vašeho týmu jasně ovlivňuje vaši práci. To samé platí i pro casting. Pokud si dobře nevyberete zajímavou modelku, tak vaše práce postrádá smysl. Casting považuji za jeden z nejdůležitějších aspektů mé práce. Spolu se tedy podíváme jak celý tým poskládat a jak s ním dále pracovat. 

 

V módní fotografii jde především o styling. Když ale někdo řekne, že fotí módní fotografii, neznamená to, že fotí oblečené modelky. Módní fotografie má určité standardy a vyžaduje chápání trendů a celého průmyslu. Módní fotografie vyžaduje styl, produkci a hlavně layout s dobrým nápadem. To ostatní jsou technické věci, o kterých si samozřejmě také řekneme. 

Ústředním bodem vaší práce, je světlo - ať už svítíte s denním světlem nebo se záblesky. Je důležité ovládat oba tyto styly a samozřejmě oba dva styly si vyzkoušíme. Budeme pracovat s profesionální značkou PROFOTO, která je standardem na celém světě. A když už jsme u techniky, na workshopu bude k dispozici technika od FUJIFILM. Budete si moci vyzkoušet fotit na středoformátové kamery GFX 100s a další. Probereme workflow, objektivy a další technické věci. 

 

V praktické části se budeme zabývat, krom svícení, také komunikací s týmem a prací s modelkou. Ukážeme si, jak správě pózovat v daných podmínkách. Módní fotka je plná různých stylů a pravidla prakticky neexistují, ale vždy platí, že musíme mít dobrý rukopis a styl. Fotografie musí být celkově vyvážené, dynamické a zajímavé. 

 

Na konec si povíme něco o psychologii, jak nepodlehnout rigiditě, jak se správně motivovat a co vlastně dělat, aby se z vás stali dobří fotografové. 

 

Na workshopu bude k dispozici profesionální tým - stylista, vizážistka, asistent a modelky z modelingových agentur. 

S sebou potřebujete pouze poznámkový blok a vlastní kameru. 

 

Pokud máte nějaký dotaz, klidně se na mě obraťte na emailu info@lukasdvorak.net nebo zanechte dotaz v rezervaci. 

 

Workshop je oznámen dopředu, ale je zapotřebí uhradit 3000kč rezervační poplatek, abych si byl jistý, že máte o workshop zájem. 30 dní před workshopem by měla být uhrazena celá částka. 

Cena worskopu:

7999 Kč - lze zaplatit na 3 splátky

Termín konání

13.4.2024 od 9.00 do 17.00

Místo konaní

 PRAHA 10

 

V případě zájmu se prosím registrujte zde:

Registrace

Děkuji za registraci

LD_studio_LOGO_posivite_ALL.jpg
bottom of page