top of page

WORKSHOP NA TÉMA POSTPRODUKCE ČERNOBÍLÉ FOTOGRAFIE

Vážení přátelé rád bych vás  pozval na svůj nový workshop. 

 

Černobílá fotografie je samotný svět fotografie. Mnoho lidí černobílou fotografii obdivuje, ale neumějí fotku správně vyvolat tak, aby měla hloubku a připomínala klasický film. Osobně jsem strávil černobílým procesem skoro 20 let a je na čase se podělit o své zkušenosti. 

Kouzlo černobílé fotky spočívá hlavně v atmosféře, kterou dokáže správné vyvolání podpořit. Ale jak na to? Kde se skrývá to kouzlo?

Nemyslete si, že černobílá fotografie je jednoduchá, to rozhodně není! Neexistuje totiž univerzální profil, který by vám fotku vždy perfektně do černobílé převedl. Ke každé fotce se musí přistupovat s citem a nabrat nějaké zkušenosti než se proces zautomatizuje. Každé vyvolání fotografie je tedy individuální, ale důležité je pracovat s každým objektem na fotce separátně. Je taky velmi důležité, jaké nástroje použijete, protože některé mají tendenci fotku úplně zničit a některé naopak dokážou fotku podpořit - budete se divit, že používám nástroje, které třeba nikdo nepoužívá. Naučíme se tedy, jak správně fotografii vyvolat, aby měla hloubku, atmosféru a celkově krásnou tonalitu. 

Poté přejdeme k samotnému retušovaní fotek. Naučíme se retušovat velmi přirozenou až neviditelnou cestou. Od pleti, přes vlasy až po objekty na fotce. Budeme si hrát s hloubkou fotografie a nakonec i se zrnem. 

V poslední části se pak budeme zabývat tiskem. S podporou Fujifilmu bude na workshopu k dispozici několik variací tisků na různých papírech. Povíme si, jak fotku připravit pro tisk a jak se fotka pak bude chovat na papíře.

S sebou je zapotřebí vlastní notebook vybavený Adobe Photoshop a Lightroom a nainstalovanou demo verzí Capture One. 

 

Cena worskopu:

4999 Kč - lze zaplatit na dvě splátky

Termín konání

29.10. od 9.00 do 16.00

Místo konaní

IMPACT HUB PRAHA

 

V případě zájmu se prosím registrujte zde:

Registrace

Děkuji za registraci

LD_studio_LOGO_posivite_ALL.jpg
bottom of page